8print, drukarnia czechowice-dziedzice, drukarnia czechowice, drukarnia, druk cyfrowy, druk offsetowy, usługi poligraficzne, wizytówki czechowice, ulotki czechowice, plakaty czechowice, kalendarze, unikat 2

Druk offsetowy

Jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych technik druku, której największymi zaletami są jakość i szybkość.
Druk offsetowy jest techniką druku płaskiego wykorzystującą dwa zjawiska fizyczne: kohezji (odpychania) farby drukarskiej w miejscach niedrukujących formy drukowej oraz adhezji, tj. przyciągania farby w miejscach w których ma powstać późniejszy obraz.

Wielobarwna odbitka powstaje z czterech podstawowych barw C (cyan), M (magenta), Y (yellow), K (kontur – black), z której każda nakładana jest kolejno na siebie w oddzielnym zespole drukującym.

Zespół drukujący składa się: z zespołu farbowego, zespołu zwilżającego, oraz zespołu cylindrów przenoszących farbę z formy na podłoże drukowe, którym najczęściej jest papier.

Ciągły rozwój tej techniki drukowania sprawia, że odbitka wykonana przy jej wykorzystaniu jest bardzo wysokiej jakości i doskonale odwzorowuje kolory. Dzięki wielu urządzeniom i technologiom wspomagającym maszyny offsetowe ustawienie druku jest dziś o wiele szybsze i efektywniejsze niż kiedyś. Poza tym o wiele większa jest szybkość współczesnych maszyn offsetowych (10-15 tys. arkuszy na godzinę).

Wszystko to sprawia, iż koszt uzyskania odbitki jest o wiele niższy w porównaniu z innymi technikami druku.